Pławy - Ulica Pławianka po gruntownej przebudowie

Ponad pół miliona złotych kosztowała kompleksowa przebudowa ponad 800-metrowego odcinka drogi przy ul. Pławianka w sołectwie Pławy. Poza wymianą i wzmocnieniem nawierzchni wykonano m.in. nowe przepusty, a w paru miejscach odtworzono rowy przydrożne i skorygowano ich trasy.

Inwestycja objęła wąską i mocno nadwątloną drogę przy ul. Pławianka. Prace toczyły się na odcinku od skrzyżowania z ul. Pławską do krzyżówki ul. Pławianka z ul. Kombatantów. Wymieniono m.in. stare przepusty na nowe, zamontowano barieroporęcze mostowe, wykonano umocnienia wlotów i wylotów przepustów, studnie deszczowe, wykonano pobocza drogi z tłucznia kamiennego o szerokości 0,50 i 0,75 m. Ponadto w paru miejscach odtworzono rowy przydrożne i skorygowano ich trasy.

Był to I etap przebudowy ul. Pławianka. – W drugim etapie, zaplanowanym, podobnie jak pierwszy, w ramach Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego, zostanie zmodernizowany odcinek od skrzyżowania z ul. Kombatantów w stronę ul. Do Pomnika i dalej. Ten etap robót planowany jest na  lata 2013-2014 – przybliża Piotr Kraj, kierownik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Gminy Oświęcim, który wraz z Wójt Gminy Oświęcim Małgorzatą Grzywą oraz sołtysem Pław Krzysztofem Harmatą i wykonawcą robót uczestniczył pod koniec listopada w odbiorze I etapu inwestycji.

Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Olkusza. Wartość robót wyniosła 527 tys. zł. Aż 500 tys. zł na ten cel gmina Oświęcim pozyskała z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego.