Sobota, 4 czerwca 2022

Sto lat Pana Sylwestra

Zastępca wójta Halina Musiał do osobistych powinszowań dołączyła list gratulacyjny od wójta Mirosława Smolarka. "Boża Opatrzność pozwoliła Panu osiągnąć ten wiek, o którym marzymy wszyscy i którego życzymy sobie wzajemnie w szczególnie uroczystych dla nas chwilach", napisał szef naszego samorządu.

Życzenia złożyli jubilatowi również kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Irena Paszko, dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim Jadwiga Szczerbowska, proboszcz parafii w Brzezince ksiądz Sławomir Szczotka i sołtys Pław Krzysztof Harmata.

Wierszowane życzenia, które panu Sylwestrowi złożyły bratanice, stały się pretekstem do rodzinnych wspomnień. Sto lat jubilata naznaczyła historia ubiegłego wieku. Podczas wojny Waliczkowie wypędzeni z rodzinnych Pław uchodzili do Gorlic i Kaniowa, żeby na koniec wrócić na zrujnowaną przez Niemców ojcowiznę. Powoli odżywało normalne życie, czego znakiem był ślub Sylwestra z Heleną. W czerwcu państwo Waliczkowie obchodzą jubileusz 70-lecia szczęśliwego małżeństwa.