Pławy - W plenerze, ale pod dachem

W Pławach przy placu zabaw z boiskiem stanęła imponujących rozmiarów altana. Pod jej dachem może zmieścić się nawet 50 osób. W tym miejscu mają się odbywać różnorodne spotkania dla mieszkańców ...


W Pławach przy placu zabaw z boiskiem stanęła imponujących rozmiarów altana. Pod jej dachem może zmieścić się nawet 50 osób. W tym miejscu mają się odbywać różnorodne spotkania dla mieszkańców.

 

– Budowa rozpoczęła się na przełomie sierpnia i września, a zakończyła w pierwszej połowie października – przybliża sołtys Pław Krzysztof Harmata. – 27 października miało miejsce uroczyste otwarcie. Koszt altany, łącznie z ogrodzeniem i kostką, wyniósł około 80 tys. zł. Pokryty został ze środków Spółki Pastwiskowej w Pławach oraz wsparcia sponsorów. Altanę wykonała firma Tomasza Stańczyka, w jej powstaniu mieli też znaczący udział pp. Gierczykowie z pobliskiego tartaku i Andrzej Szymański, który ułożył kostkę pod altaną. Pomagali także mieszkańcy. Do pełni szczęścia w tym miejscu brakuje podprowadzenia mediów i postawienia budynku gospodarczego.

 

 

Tagi

GALERIA