Msza dożynkowa w Pławach

W sobotę 29 sierpnia mieszkańcy Pław i przybyli goście dziękowali Bogu za tegoroczne plony.

Uroczystą Mszę dziękczynną w altanie przy placu zabaw celebrowali ks. proboszcz Sławomir Szczotka i ks. wikary Artur Micorek.

Na tę plenerową uroczystość przybył wójt Gminy Oświęcim Mirosław Smolarek. Swoją obecnością zaszczycili nas sołtys Brzezinki Andrzej Ryszka z Kołem Gospodyń Wiejskich. Tradycyjnie obecne były poczty sztandarowe Stowarzyszenia Górników i OSP Harmęże. Licznie przybyli również mieszkańcy Pław.

Przewodnicząca naszego Koła Danuta Rozmus i sołtys Krzysztof Harmata złożyli na ręce księdza proboszcza tradycyjny bochen chleba, a panie z miejscowego koła gospodyń przyniosły przed ołtarz dożynkowy wieniec i tegoroczne plony.

Po Mszy św. sołtys Pław podziękował ks. Proboszczowi i ks. Arturowi za piękną Eucharystię, a wszystkim obecnym za wspólną modlitwę.

Wszyscy opuszczali boisko trochę zawiedzeni, że ze względu na pandemię nie odbędzie się tradycyjny piknik dożynkowy. Pociechą była dla nas pogoda – aura pozwoliła nam świętować zebranie plonów na otwartym powietrzu.

Koło Gospodyń Wiejskich Pławy