45 lat Domu Ludowego w Pławach

Z okazji 45-lecia Domu Ludowego w Pławach sołtys Krzysztof Harmata i gospodynie z miejscowego koła zaprosili 10 listopada samorządowców na spotkanie.

Jak czytamy w oryginalnym dokumencie podpisanym przez naczelnika Władysława Chowańca, "W dniu 6 listopada 1977 r. oddano od użytku Świtlicę Wiejską w Pławach dla potrzeb mieszkańców wsi. Wybudowano ją w czynie społecznym w latach 1973/77".

Wójt Mirosław Smolarek, dziękując za zaproszenie, podkreślił, że przemianowana na Dom Ludowy świetlica jest ciepłym i przyjaznym miejscem, ważnym dla lokalnej wspólnoty. Również wiceprzewodniczący Rady Powiatu Piotr Śreniawski zauważył, że małe sołectwa są lepiej zintegrowane.

Oficjalną część spotkania zakończyły podziękowania dla mieszkańca Pław Kazimierza Zielińskiego, który o dekad angażuje się w życie wsi. Natomiast panie z Koła Gospodyń Wiejskich wesoło skomentowały bieżącą sytuację w zrymowanej specjalnie na tę okazję przyśpiewce.

Tagi

GALERIA