Pławy - Dożynkowe ostatki

Ostatnie w tym roku dożynki na terenie naszej gminy zorganizowano w sobotę, 7 września w Pławach. Święto plonów w tej jednej z najmniejszych miejscowości w gminie Oświęcim w pełni się udało w czym wielka zasługa tutejszych gospodarzy. Dopisała zarówno pogoda, jak i uczestnicy ...


Ostatnie w tym roku dożynki na terenie naszej gminy zorganizowano w sobotę, 7 września w Pławach. Święto plonów w tej jednej z najmniejszych miejscowości w gminie Oświęcim w pełni się udało w czym wielka zasługa tutejszych gospodarzy. Dopisała zarówno pogoda, jak i uczestnicy.

 

Dożynki rozpoczęła uroczysta msza św., którą na terenie placu zabaw w Pławach odprawił ks. Artur Buczek z parafii w Brzezince. Po mszy mieszkańcy i zaproszeni goście w barwnym korowodzie przejechali do Domu Ludowego.

 

Na dorocznym święcie plonów stawili się w Pławach m.in. wójt Małgorzata Grzywa, przewodniczący rady Piotr Śreniawski, radny Jan Zieliński, prezes Stowarzyszenia Górników, Emerytów i Rencistów Górniczych w Brzezince Władysław Piętka, sołtys Włosienicy Władysław Zaliński, sołtys Grojca Krzysztof Wolak. Wszystkich przybyłych powitał sołtys Pław Krzysztof Harmata.

 

Rolę gospodarzy dożynek pełnili państwo Janina i Józef Balonowie. W części artystycznej gościnnie wystąpiły „Włosianeczki” i młodzieżowy zespół „Audiogirls”, nad którym pieczę sprawuje Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim z siedzibą w Brzezince.

 

W dalszej części imprezy goście bawili się w rytmie dźwięków serwowanych przez DJ-a Łukasza Mędrysę. Zabawa była przednia i, jak nam zdradził sołtys Harmata, zakończyła się około… godz. 3.30 następnego dnia!


 

 

GALERIA