Pławy - Zadbali o seniorów

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, w Domu Ludowym w Pławach panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały dla seniorów sympatyczne spotkanie. Z myślą o osobach w jesieni wieku z krótkim programem artystycznym wystąpiła młodzież ...


Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, w Domu Ludowym w Pławach panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały dla seniorów sympatyczne spotkanie. Z myślą o osobach w jesieni wieku z krótkim programem artystycznym wystąpiła młodzież.

 

Spotkanie zorganizowano 10 października. – Zaprosiliśmy na nie seniorów z naszej wsi. Na co dzień, z racji zaawansowanego wieku i problemów zdrowotnych wielu z nich nie ma możliwości spotkania się z osobami w podobnym wieku – mówi Danuta Rozmus, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Pławach.

 

Pani Danuta powiedziała nam, że po sukcesie zeszłorocznego spotkania gospodynie postanowiły powtórzyć to także w tym roku.

– W tym roku w organizacji wspomogła nas pani wójt, za co jesteśmy jej bardzo wdzięczne – dodała przewodnicząca KGW w Pławach.

 

Spotkanie w Domu Ludowym było dla przybyłych seniorów okazją do wspomnień i wielu wzruszeń. W niejednym oku łza się zakręciła.

 

Gościem seniorów z Pław były: wójt gminy Oświęcim Małgorzata Grzywa, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Harmężach Anna Zielińska oraz Jadwiga Szczerbowska, dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim. Stawili się także były i obecny sołtys Pław – Jan Rozmus i Krzysztof Harmata.


 

GALERIA